Strona główna
IT
Tutaj jesteś
IT studia podyplomowe informatyka

Dlaczego warto zdecydować się na studia informatyczne?

Data publikacji 13 czerwca 2022


Bez wątpienia informatyka pozostaje jednym z najbardziej popularnych kierunków studiów, jeśli chodzi o ostatnie lata. Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto wybrać studia informatyczne, a także jakie umiejętności posiadają ich absolwenci.

Studia podyplomowe informatyka a perspektywy zawodowe

Śmiało można powiedzieć, że kierunek informatyczny zapewnia możliwości zatrudnienia praktycznie w każdej branży. Wszystko dlatego, że wykształceni informatycy są potrzebni wszędzie tam, gdzie wykorzystuje się systemy informatyczne. W dzisiejszych czasach są one stosowane niemal we wszystkich gałęziach przemysłu. Absolwenci informatyki bez żadnego problemu znajdują więc zatrudnienie w takich branżach jak bankowość, administracja, handel, służba zdrowia, przemysł czy też telekomunikacja.

Bardzo często zdarza się, że osoby kończące studia informatyczne decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej, która gwarantuje im nie tylko dużą swobodę, ale także spore zarobki.

Na jakie zarobki mogą liczyć absolwenci studiów informatycznych?

Jeśli chodzi o studia podyplomowe informatyka, to cieszą się one tak ogromnym zainteresowaniem choćby z tego względu, że specjaliści w dziedzinie informatyki mogą liczyć na naprawdę imponujące zarobki. W roku 2020 średnia zarobków informatyka wynosiła około 5000 zł. Warto wspomnieć o tym, że specjaliści programowania mogą z kolei liczyć na wynagrodzenie rzędu nawet 10000 zł. Jak widać, średnia płaca informatyka jest wyższa niż przeciętne wynagrodzenie.

Kierunek informatyczny – jak wyglądają studia?

Jeśli chodzi o kierunki informatyczne, to studia można realizować zarówno na studiach licencjackich, jak i inżynierskich. Treści nauczania różnią się nieco w zależności od uczelni i wydziału, który zajmuje się prowadzeniem konkretnego kierunku.

Osoby zainteresowane studiami informatycznymi muszą zwrócić uwagę na to, że studenci informatyki mogą zdecydować się na przedmioty takie jak algorytmika, teoretyczne podstawy informatyki, biologia obliczeniowa, nowoczesne języki programowania, inżynieria oprogramowania, bezpieczeństwo systemów, a także wiele innych. Szczegółowe informacje o specjalnościach można znaleźć w opisie kierunków na każdej uczelni.

Osoby zainteresowane studiowaniem informatyki nie mogą zapominać o tym, że w trakcie studiów będą musiały koniecznie odbyć obowiązkowe praktyki. Pozwalają one na zdobycie wiedzy praktycznej, która jest niezbędna, by z sukcesem ukończyć studia.

Podsumowując, informatyka jest z pewnością kierunkiem wartym uwagi, jeśli chodzi o rozpoczęcie studiów. Na terenie całego kraju istnieje wiele uczelni, które posiadają w swojej ofercie ten kierunek. Stąd też osoby pragnące rozpocząć karierę informatyczną na pewno będą miały w czym wybierać. Śmiało można powiedzieć, że studia informatyczne to prosta droga do budowania oszałamiającej kariery zawodowej w przyszłości i zdobycia godnego, wysokiego wynagrodzenia. Nic więc dziwnego, że z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych osób.

Cyberprzestępstwa – jak chronić firmę przed atakami hakerskimi

Redakcja osblog.pl

Na osblog.pl publikujemy artykuły, analizy, recenzje i poradniki, które pomogą Ci zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne, śledzić najnowsze trendy w branży IT, oraz skutecznie poruszać się w cyfrowym świecie. Nasz zespół składa się z redaktorów - pasjonatów, którzy dbają o każdy wpis w naszym serwisie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?