osblog.pl

Blog tematyczny o nowoczesnej technologii i branży IT

ITPraca

Praca w branży IT – gdzie szukać ogłoszeń?

Praca w branży IT – gdzie szukać ogłoszeń?

Praca w IT to marzenie wielu osób. Nie można się temu dziwić, bo kojarzona jest ona z wysokimi zarobkami i pewnością zatrudnienia. Specjaliści mogą liczyć na wiele atrakcyjnych ofert. Muszą jednak wiedzieć, gdzie je znaleźć. Jak znaleźć pracę w IT? Gdzie należy szukać zleceń?

Media społecznościowe

Praca w branży IT jest związana także z mediami społecznościowymi. Specjalista z tej branży powinien czuć się w nich swobodnie. Z tego powodu nie ma nic dziwnego w tym, że ogłoszenia o pracę można znaleźć na portalach, które łączą ze sobą różne osoby. Zleceń można szukać na odpowiednich grupach w ogólnodostępnych mediach albo można też skupić się na śledzeniu ich na portalach przeznaczonych dla specjalistów i przedsiębiorców. Jeśli to możliwe, to warto oznaczyć swój profil jako osoby poszukującej pracy. W ten sposób zachęca się rekruterów do nawiązania kontaktu. W przypadku najlepszych fachowców można liczyć na to, że już samo pokazanie otwartości na nowe zlecenia przyciągnie rekruterów i potencjalnych pracodawców.

Portale z ogłoszeniami

Jeśli zastanawiasz się, jak znaleźć pracę w IT, to koniecznie powinieneś odwiedzić portale z ogłoszeniami. To właśnie na nich znajdują się dziesiątki lub nawet setki ofert pracy. Warto przeglądać je regularnie, bo nowe pojawiają się każdego dnia – również w weekendy. Portale umożliwiają wygodne sortowanie ofert, porównywanie ich i przeglądanie. Dzięki temu dość łatwo można znaleźć te najlepsze. Ciekawą możliwością jest również uruchomienie powiadomień o nowych ofertach w danej dziedzinie lub spełniających określone kryteria. Dzięki tym alertom nie ominie cię żadna nowa oferta. Każdy fachowiec powinien regularnie zaglądać na portale z ogłoszeniami, bo wśród nich można często znaleźć prawdziwe perełki.

Polecenia

W branży IT najłatwiej jest zdobyć zlecenia dzięki poleceniom zadowolonych klientów. Dlatego warto dbać o jakość swoich usług. Dzięki niej nie trzeba się już martwić o ciągłość pracy. Pamiętaj, że każdy Twój klient ma znajomych, którzy też mogą później zatrudniać fachowców z branży IT. Jeśli więc klient będzie zadowolony, to z chęcią będzie opowiadał innym na temat doświadczenia z pracy z Tobą. W ten sposób więcej osób dowie się, że się sprawdzasz. Pamiętaj, że zdobywanie zleceń z polecenia kosztuje najmniej wysiłku. Nie musisz ich szukać, ani dodatkowo się starać, a sam potencjalny klient jest już życzliwie nastawiony, bo słyszał o Tobie dobrą opinię z zaufanego źródła. Warto też korzystać z poleceń pomiędzy różnymi osobami działającymi z branży. Często osoby, które mają za dużo pracy, polecają konkretnych fachowców, którzy aktualnie mogą mieć wolną chwilę. W ten sposób można zdobywać wiele intratnych zleceń nawet jeśli nie szuka się ich aktywnie. To bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy dopiero budują swoją pozycję. Jak łatwo się domyślić doświadczeni fachowcy mają sporo klientów właśnie dzięki ustnej reklamie przekazywanej przez klientów, którzy chcą dzielić się swoim pozytywnym doświadczeniem z innymi.

Udostępnij