osblog.pl

Blog tematyczny o nowoczesnej technologii i branży IT

Technologia

Jak zainstalować uchwyt do telewizora na ścianie?

Jak zainstalować uchwyt do telewizora na ścianie?

Jednym z najciekawszych ostatnimi czasy sposobów na stylowe wyeksponowanie telewizora i jednocześnie stworzenie nowoczesnej aranżacji wnętrza jest powieszenie go na ścianie. To świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań, pośród których kiedyś dominowały meblościanki czy specjalne komody bądź szafki telewizyjne. Dziś taki pomysł jest nie tylko atrakcyjny dla oka, ale również funkcjonalny i pozwala zaoszczędzić przestrzeń w mieszkaniu. Aby mieć pewność, że konstrukcja będzie stabilna i nic złego się nie wydarzy, wystarczy wiedzieć, jak poprawnie zamontować uchwyt na ścianie. Jednak bez obaw, nie jest to żadna skomplikowana filozofia. Pokazujemy proces instalacji krok po kroku.

Wieszanie uchwytu do telewizora – przemyśl działania

Wysokiej jakości uchwyt na telewizor 40 cali (https://ihaa.pl/uchwyty-do-telewizora-40-cali) czy innej wielkości, jeśli jest dopasowany w odpowiedni sposób do naszego urządzenia, to z pewnością posłuży przez długi czas i będzie zachwycać solidnością wykonania i wytrzymałością. Jeśli już masz za sobą inwestycję w konkretny model, którego parametry pasują do Twojego telewizora, przyszedł czas na jego montaż. Przygotuj miejsce pracy i zastanów się, która ściana rzeczywiście nada się jako stabilne podparcie dla wieszaka. Najczęściej wybiera się ściany nośne bądź te wykonane z pustaków bądź cegieł. Nie są one delikatne, co daje gwarancję, że wytrzymają obciążenie. Z kolei ściany działowe raczej nie powinny brać w ogóle pod uwagę. Niestety, jeśli nie podejdziemy do tej decyzji w rozsądny sposób, może się okazać, że dojdzie do zniszczeń zarówno ściany, jak i sprzętu, a jednak nikt by tego nie chciał.

Jak powiesić telewizor na ścianie krok po kroku?

Sam montaż uchwytu jest dość prosty. Wybierz odpowiedni model – np. uchwyt na telewizor 65 cali (https://ihaa.pl/uchwyty-do-telewizora-65-cali) – i przejdź do działania. Zamontuj jego zaczepy do telewizora, wykorzystując przy tym dołączone do zestawu śruby. Dzięki temu przekonasz się, czy ma on równo umieszczone punkty montażowe znajdujące się na środku odbiornika. Następnie przyłóż wieszak i zmierz odległość do krawędzi. Kolejnym krokiem jest określenie wysokości, na jakiej chcesz, aby wisiał telewizor. Wyraźnie oznacz na ścianie, gdzie będzie on montowany, punkt centralny ekranu. Upewnisz się tym samym, że oglądanie telewizji będzie w pełni komfortowe. Następnie wyrównaj poziom uchwytu, korzystając przy tym z poziomicy. Zaznacz na ścianie, gdzie będą ulokowane otwory montażowe. Tutaj ważna jest rozwaga i precyzja – nie mogą one w żaden sposób przecinać instalacji wodnej czy gazowej bądź kabli instalacji, które umieszczone są w ścianie. Dlatego nie kieruj się pośpiechem, a zanim zaczniesz wiercić otwory, sprawdź, czy przeznaczone na nie miejsce jest rzeczywiście dobrym wyborem.

Weź wiertarkę i wykonaj otwory montażowe, a następnie umieść w nich kołki rozporowe. Tutaj też kieruj się odpowiednio dobranym rodzajem kołków do rodzaju ściany. Przy pomocy wkrętów przykręć uchwyt do telewizora 55 cali (https://ihaa.pl/uchwyty-do-telewizora-55-cali) do ściany, a następnie powieś urządzenie. 

Udostępnij