Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś
Technologia hulajnoga elektryczna jaką wybrać

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną? Jak zacząć przygodę z hulajnogą? Sprawdź poradnik

Data publikacji 13 czerwca 2022


Hulajnogi elektryczne na stałe zadomowiły się w krajobrazie naszych miast. Nie ma w tym nic dziwnego. Są to pojazdy, które mają mnóstwo zalet. Umożliwiają szybkie przemieszczanie po mieście bez konieczności stania w korku. Sprzęt jest mały, lekki oraz poręczny. Jego wniesienie po schodach nie powinno sprawić nikomu problemu. Pojazdy te są coraz tańsze. Zakup hulajnogi jest ciekawą alternatywą dla wszechobecnych systemów wynajmu. Zadajesz sobie pytanie: hulajnoga elektryczna jaką wybrać? Sprawdź nasz przewodnik.

Sprawdź konstrukcję hulajnogi

Najważniejszą cechą hulajnogi elektrycznej jest jej konstrukcja. Podczas wyboru hulajnogi należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest wielkość kół. Koła o dużej średnicy zapewniają większy komfort korzystania z hulajnogi. Na komfort jazdy wpływa również kształt podestu oraz materiał, z którego został on wykonany. Pojazd powinien mieć również regulowaną kierownicę. Dopasowanie jej do wzrostu użytkownika jest bardzo istotne. Dobrze jest również wybrać hulajnogę składaną. Przewożenie jej samochodem będzie znacznie wygodniejsze. Istotnym parametrem, którym trzeba kierować się podczas zakupu hulajnogi jest waga użytkownika. Przekroczenie limitu obciążenia zadeklarowanego przez producenta grozi uszkodzeniem pojazdu.

Zwróć uwagę na osiągi

Komfort użytkowania hulajnogi zależny jest również od jej mocy oraz pojemności baterii. Co daje wyższa moc hulajnogi elektrycznej? Dzięki niej pojazd może osiągnąć wyższą prędkość. Będzie to możliwe niezależnie od wagi użytkownika. Pojazd dla dorosłych powinien dysponować mocą co najmniej 250 W. Od pojemności baterii zależy natomiast dystans, który możliwy jest do przejechania na jednym ładowaniu. Ile można przejechać na jednym ładowaniu hulajnogi? Zależy to od rodzaju pojazdu oraz modelu zastosowanego akumulatora. Średni zasięg hulajnogi dla dzieci to 10 kilometrów. Standardowa hulajnoga dla dorosłych powinna przejechać na jednym ładowaniu około 30 kilometrów.

Sprawdź zgodność z przepisami

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Są to pojazdy ekonomiczne o znacznie niższym koszcie utrzymania od samochodu. Dzięki nim szybko dostaniemy się z jednego punktu do drugiego. Wszystko bez zbędnych kosztów paliwa, opłat za parkowanie czy też biletów autobusowych. Warto jednak zwrócić uwagę na zgodność pojazdu z obowiązującymi przepisami. Dzięki temu unikniemy dodatkowych kosztów związanych z mandatem. Hulajnoga powinna mieć zainstalowane światło z przodu i z tyłu. Na obu bokach pojazdu powinniśmy zainstalować światła odblaskowe.

Jak korzystać z hulajnogi?

Zasady korzystania z hulajnogi elektrycznej zostały uregulowane w przepisach. Jazda tymi pojazdami jest możliwa na drogach i pasach dla rowerów. W przypadku braku odpowiedniej infrastruktury dopuszczalna jest jazda po chodniku. Warto jednak pamiętać, że w takim przypadku prędkość pojazdu powinna być dostosowana do prędkości poruszania się pieszych. Użytkownik hulajnogi powinien również ustępować pierwszeństwa pieszym oraz innym pojazdom. Przepisowe korzystanie z hulajnogi zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku.

Cyberprzestępstwa – jak chronić firmę przed atakami hakerskimi

Redakcja osblog.pl

Na osblog.pl publikujemy artykuły, analizy, recenzje i poradniki, które pomogą Ci zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne, śledzić najnowsze trendy w branży IT, oraz skutecznie poruszać się w cyfrowym świecie. Nasz zespół składa się z redaktorów - pasjonatów, którzy dbają o każdy wpis w naszym serwisie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?