Ryn – podróż przez jeziora

Ryn to miasto malowniczo położone nad dwoma jeziorami, znajduje się na szlaku mazurskich jezior. Jeziora Ryńskie i Ołów znajdują się po obu stronach miasta, z Ryńskiego można dopłynąć do jeziora Tałty a nawet do Śniardwy, ponieważ te są ze sobą połączone. Krajobrazy tutaj są przepiękne, naprawdę trzeba wybrać się do tego miasta aby stwierdzić gdzie jest piękniej. Turyści bardzo sobie chwalą widok, który przedstawia miasto od strony jeziora Ryńskiego i otaczającą go przepiękną krainę. Nadbrzeże jeziora Ryńskiego jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc na Mazurach, szczególne wrażenie robi przepiękny, stary zamek krzyżacki, który znajduje się nad samym brzegiem jeziora. Jest to miasto wyjątkowe szczególnie dla osób, których celem podczas wakacji jest zwiedzenie akwenów jachtem. Dzięki temu, że są ze sobą połączone stwarza to tak wielkie możliwości , niczym na Morzu Bałtyckim, a jest tutaj znacznie bezpieczniej. Możemy stąd nawet dopłynąć do jednak trochę oddalonych od Rynu Mikołajek.

Ryn to świetne miejsce na wakacje, baza noclegowa [szukaj „noclegi Ryn” na http://meteor-turystyka.pl] nas na bardzo wysokim poziomie, znajdują się tu dwa bardzo ciekawe, luksusowe hotele ale również więcej pensjonatów i prywatnych kwater o znacznie niższych cenach. Na trasie jeziornej znajduje się wiele wysp i bardzo urozmaicona linia brzegowa, obok możemy wykorzystać wiele miejsc biwakowych i zatrzymać się na odpoczynek. W samym Rynie jest możliwość zacumowania równo 60 jachtów jednocześnie, więc z wynajmem miejsca, o ile zadbamy o to odpowiednio wcześnie nie powinno być żadnego problemu. Zaraz przy jeziorze znajduje się ścieżka, która powstała w 2011 roku, jest ona idealna na pieszy spacer, ale również może stanowić część dłuższej trasy rowerowej. Rozciągają się z niej przepiękne widoki na okolicę i jezioro Ołów. Przepiękne otoczenie przyrody ukazuje nam prawdziwy klimat Mazur. Słyną one nie tylko z krainy jezior, ale również z wielu tras pieszych jak i setek a nawet tysięcy kilometrów ścieżek rowerowych. Pętla na trasie przy jeziorze Ołów jest jednak dość krótka dla rowerzystów, jest to około 5 kilometrów, raczej sprawdza się znacznie lepiej na spacer, ponieważ wolnym tempem można się przejść i podziwiać przepiękne krajobrazy a nierzadko również się zatrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>