Popularne formy nocowania w Kościerzynie

Znalezienie dobrej miejscówki do spania podczas urlopu to dla jednych kwestia finansowa, dla innych kwestia wygody, a dla jeszcze innych kwestia lokalizacji. Jeśli natomiast swój urlop spędzamy w Kościerzynie, na szczęście nie musimy się martwić o wolne pokoje. Wybór jest ogromny, zróżnicowany i z pewnością dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wygoda i komfort

Z zasady można podzielić noclegi Kościerzyny na dwa główne rodzaje – te bardziej komfortowe, w budynkach wielopokojowych, czyli po prostu w hotelach, pensjonatach i podmiejskich motelach. Ale również na noclegi indywidualne w kwaterach prywatnych i noclegi o mniejszym komforcie, czyli na polach campingowych oraz namiotowych. W tym pierwszym wypadku turyści mają do wyboru apartamenty hotelowe, w których posiadają bezpośredni dostęp do internetu, telewizji kablowej, prywatnych barków z alkoholami oraz oczywiście restauracji i barów hotelowych. Niektóre hotele oferują również szereg dodatkowych opcji, jak na przykład małe mini SPA, saunę, sale z masażami, świetlice, pokoje wspólne, w których goście mogą spędzić wolny czas, sale konferencyjne i wykładowe. Nieco mniej opcji znajdziemy w pensjonatach, które poza restauracjami i możliwością wykupienia wyżywienia nie mają aż tak bogatego wachlarza usług jak hotele.

Mniej znane noclegi

Te mniej popularne wśród turystów formy nocowania, to wspomniane wcześniej kwatery prywatne, pola namiotowe i pola campingowe. Szacuje się, że taka baza noclegowa w samej Kościerzynie jest w stanie przyjąć kilkaset turystów, a z sezonu na sezon robi się coraz większa, ponieważ tworzone są kolejne campingi. Także coraz więcej mieszkańców przekonuje się do turystów i udostępnia im swoje pokoje na wynajem, oferując niekiedy warunki porównywane z tymi w hotelach, a przy tym zdecydowanie większą prywatność i anonimowość. Korzystanie z takiej formy noclegów jest też tańsze niż rezerwacja pokoju w hotelu oraz w pensjonacie. Ceny są średnio o trzydzieści procent mniejsze, a w przypadku campingów stawka jest niższa nawet o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>