Plaża, morze i zabawa – Darłówko

Największym skarbem dzielnicy miasta są plaże. Piękne, piaszczyste i bezpieczne zachęcają do aktywnego wypoczynku. Zresztą zupełne leniuchy mogą oddać się błogiemu wylegiwaniu na słońcu. Wieczorem liczne lokale gastronomiczne, kluby nocne zapewnią moc atrakcji. Darłówku daleko do najbardziej zatłoczonych kurortów nadmorskich. Długa linia brzegowa ciągnąca się ponad 20 kilometrów sprawia, że praktycznie każdy turysta znajdzie tu dla siebie i swojej rodziny zaciszne miejsce. Władze wytoczyły zresztą wojnę tym, którzy niepotrzebnie zabierają wolne miejsce. Mowa bowiem o modnym ostatnimi czasu parawaningu. Od roku 2017 będą wydzielone dwie plaże – dla tych preferujących wypoczynek na ręczniku i dla tych ceniących sobie przede wszystkim prywatność.

Nie samą jednak riwierą człowiek na wakacjach żyje. Ważne jest bowiem również zakwaterowanie. Miasto Darłowo jak i jego dzielnica Darłówek nie pozostają w tyle pod tym względem.Propozycja noclegowa na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat uległa mocnej rozbudowie. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze na początku lat 90. noclegi były dostępne jedynie w ośrodkach wypoczynkowych, polach namiotowych i kwaterach prywatnych. Dzisiaj poziom kwater prywatnych, jak również pól namiotowych dogania europejskie standardy. Zresztą odpowiednie noclegi znajdą też Ci, którzy w wakacje chcą zaznać choć trochę luksusu. Liczne ośrodki SPA&Wellens sprawią, że zapomnimy o trudach dnia codziennego W czas wolny od plażowego leniuchowania możemy wybrać się w piesze i rowerowe wędrówki wzdłuż szlaków turystycznych przebiegających przez gminę Darłówko.

Nie sposób zignorować też zachwycających zabytków. Wybija się tutaj na pierwszy plan Zamek Książąt Pomorskich oraz liczne kościoły gotyckie jak na przykład ten p. w. s. Jerzego czy kościół Mariacki. Do interesujących zabytków zaliczymy również średniowieczną zabudowę miasta czy latarnię morską. Nie bez przyczyny Darłówek zwany jest wędkarską stolicą Bałtyku. Pobliskie łowiska obfitują w morskie gatunki ryb. Co więcej można nawet zaryzykować i wybrać się jednym spośród wielu kutrów rybackich na połów. Warto też wybrać się na rejsy turystyczne. Zwolennicy aktywnego wypoczynku powinni skorzystać ze Szlaku Rezerwatów oraz Szlaku Wiatraków. Miłośnicy historii z pewnością będą zainteresowani podróżą szlakiem Zabytków Średniowiecza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>