Niezwykłe atrakcje Rytra

W Rytrze mamy masę świetnych atrakcji wartych zobaczenia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest tutaj stary kamieniołom, który trzeba odwiedzić. Aby do niego dotrzeć, trzeba przejść od ryterskiego Parku Ekologicznego dosyć spory kawałek drogi. Trasa ta zajmie około 45-50 minut. Warto jednak się tutaj udać, o ile rzeczywiście ma się ochotę na spacer. W większości przypadków turyści, jeśli już dowiadują się o starym kamieniołomie, to idą go obejrzeć, ponieważ do Rytra przyjeżdżają zazwyczaj osoby, które preferują wypoczynek na świeżym powietrzu. Stary kamieniołom to piękne miejsce. Jego powierzchnia nie jest zbyt duża, ponieważ zajmuje tylko 20 arów. Zobaczymy tutaj wiele różnych gatunków zwierząt, a także roślin. Przyroda jest tu naprawdę niesamowita.

W Rytrze znajduje się jeszcze jedna ciekawa atrakcja. Jest nią mianowicie elektrownia wiatrowa. Rytro jest w okolicy znane z wiatraka, który został wybudowany dzięki tutejszemu księdzu. Wiatrak ten możemy zobaczyć z dosyć dużej odległości. Widać go również z głównej drogi, która prowadzi przez Rytro.

Miejscowość ta ma naprawdę masę atrakcyjnych obiektów, a także miejsc, które przyciągać mogą masy turystów. Na pewno warto tutaj przyjechać. Każdy przyjazd trzeba jednak dobrze zaplanować i zarezerwować sobie nocleg, jeśli planujemy przyjazd na dłużej. Zaplecze noclegowe jakie ma Rytro nie jest doskonałe, jednak na pewno uda nam się odnaleźć tutaj jakiś dopasowany do naszych potrzeb nocleg. Nie znajdziemy tutaj hoteli, jednak jest wiele domów z prywatnymi kwaterami, gospodarstw agroturystycznych, a także niewielkich pensjonatów. Noclegi w Rytrze, w porównaniu do innych ofert noclegowych w pobliskich miejscowościach, mogą wydawać się całkiem tanie i przystępne. Wypoczynek w Rytrze nie powinien zrujnować niczyjego budżetu domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>