Międzybrodzie Żywieckie dla paralotniarzy

Mieszkańcy miejscowości Międzybrodzie Żywieckie, położonej w województwie śląskim przez wieki utrzymywali się głównie z rolnictwa. Obecnie wieś ma charakter wypoczynkowo-letniskowy. Niemal 1/4 zabudowań stanowią obiekty noclegowe. Teren wokół Jeziora Międzybrodzkiego został zagospodarowany lokalami usługowymi oraz licznymi pensjonatami. Wypoczynek nad wodą kusi głównie letnich urlopowiczów. Koniec sezonu nie nastaje jednak wraz z końcem lata. Zimą dzięki pobliskiej Górze Żar doskonałe warunki panują tutaj dla narciarzy.

Góra Żar to miejsce słynne na całą Polskę z doskonałych warunków do uprawiania szybownictwa. Już w latach 30-tych ubiegłego wieku odbywały się tu pierwsze loty szybowcem. Na miejscu funkcjonuje szkoła prowadząca specjalne szkolenia z zakresu sterowania szybowcami. Od lat 80-tych ubiegłego wieku intensywnie też na terenie góry rozwija się paralotniarstwo. W tym celu najlepiej gminę odwiedzić wiosną. Wtedy panują najlepsze warunki do uprawiania sportów powietrznych.

Zimą przebiega tutaj trasa narciarska. Można się na nią dostać kolejką linowo-terenową. Latem jak i zimą można zjechać na snakach specjalnie wybudowanym torem. Funkcjonuje tu również Park Linowy „Trollandia“. Do wyboru są trzy trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. Dla dzieci atrakcję będzie stanowić Zoolandia. Jest to mini Park Linowy, z kolorowymi przeszkodami. Jezioro Międzyborskie i Żywieckie obfituje przede wszystkim we wspaniałe okazy słodkowodnych ryb. Lokale gastronomiczne funkcjonujące we wsi serwują przepyszne odmiany występujących tu ryb. Bogactwo ryb sprawia, że świetnie odnajdą się tutaj wędkarze.

Wypoczynek i noclegi w Międzybrodziu Żywieckim warto wykorzystać do zapoznania się z przepięknymi krajobrazami Beskidu Małego. Tanie noclegi dają nam szansę na udany urlop. Zaletą pieszych wędrówek jest to, że odbywamy je właściwie w samotności. Trudno na najpopularniejszych szlakach zobaczyć takie tłumy turystów jak w Zakopanem. Na próżno szukać jednak w wydzielonych ścieżek rowerowych. Owszem istnieje co najmniej kilka szlaków pieszych prowadzących przez najwspanialsze okoliczności przyrody. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by z urokami miejscowości zapoznać się z siodła rowerowego. Można zacząć od Międzybrodzia i kierować się na Przełęcz Przegibek. To jedyne takie miejsce w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>