Kulturalny Wrocław

Gdy znajdziemy już wygodne noclegi we Wrocławiu, to warto również przygotować sobie ciekawą trasę zwiedzania tego pięknego i jakże bardzo urzekającego swoją architekturą miasta, które wszystkim odwiedzającym je osobom oferuje moc ciekawych atrakcji i różnorodnych wrażeń. Na swoistego rodzaju wyróżnienie zasługuje także tutejsza baza noclegowa, która jest w doskonały sposób przygotowana na przyjazd naprawdę dużej liczby osób. Każdy turysta odwiedzający to miasto wyjedzie stąd na pewno bardzo zadowolony i z postanowieniem, że wróci tutaj niebawem. Świadczy o tym między innymi zwiększająca się liczba osób odwiedzających Wrocław każdego roku o różnej porze.

Rynkowe atrakcje

Podobnie jak w każdym innym mieście Polski, tak też we Wrocławiu jego najprawdziwszym sercem jest Rynek z ratuszem. Jednakże tutejszy Rynek to nie tylko piękne i doskonale utrzymane zabytki, to także wiele ciekawych i bardzo dobrze przygotowanych imprez kulturalnych w charakterze przyciągających uwagę koncertów i pokazów stanowiących doskonałą pożywkę dla naszych zmysłów estetyczno-kulturalnych. Zwiedzanie tego miejsca najlepiej będzie rozpocząć od samego ratusza. W jego zabytkowych i bardzo dobrze utrzymanych podziemiach możemy odwiedzić Piwnicę Świdnicką, oferującą spragnionym turystom oryginalny i dobrze schłodzony wrocławski napitek. Prawdziwą ozdobą nieco eklektycznego gmachu jest bez wątpienia astronomiczny zegar, który został umieszczony na budynku ratusza w 1580 roku. W bliskim sąsiedztwie starego ratusza znajduje się nowy ratusz, który jest główną siedzibą władz miasta. Dużą ciekawostką i na pewno atrakcją dla osób zwiedzających to miejsce będzie bez wątpienia kamienny pręgierz, na którym wykonywano w dawnych czasach kary chłosty. Wrocławski Rynek to jedno z tych miejsc, które tętni życiem przez cały rok. To w tym miejscu odbywają ciekawie przygotowane wystawy rzeźb, dawnych samochodów, plakatów czy też jeszcze wiele innego rodzaju niezwykłości, wzbudzających duże zainteresowanie osób przebywających w tym miejscu. Odbywają się tu także okolicznościowe koncerty, w których grają mniej lub bardziej rozpoznawalne kapele rynku muzycznego. Pewną dość oryginalną ciekawostką jest tutejszy tak zwany „kram” z młodymi talentami. W miejscu tym każdy ma możliwość zaprezentowania swojego talentu i ponadprzeciętnych umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>