Kościelisko i odkrywanie uroku polskich Tatr

Kościelisko to bardzo malownicza miejscowość letniskowa, jednak wciąż pozostająca w cieniu Zakopanego, czyli swojego najbliższego sąsiada. Jednak oba te miejsca mają w sobie mnóstwo uroku, piękna i atrakcji, które zagwarantują nam wspaniałe wakacje lub wypoczynkowy pobyt poza miastem i szarą codziennością. Każdy kto wybiera się w góry, pragnie zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki, rozciągające się z licznych szczytów, których wysokości przekraczają dwa kilometry.

Podczas pobytu w górach nie sposób ominąć Rysów, czyli najwyższej góry w Tatrach, a zarazem w całej Polsce. Wysokość tego masywu wynosi niespełna dwa i pół kilometra nad poziomem morza, a dokładnie 2449 metrów. Składa się z trzech wierzchołków, przy czym po stronie polskiej znajduje się tylko jeden, dwa pozostałe znajdują się po stronie słowackiej. Turyści pokochali ten szczyt ze względu na niesamowity widok, który się z niego roztacza. Można podziwiać stamtąd aż osiemdziesiąt szczytów tatrzańskich, a także innych zlokalizowanych w sąsiednich górach, kilkanaście jezior, a jeśli pogoda dopisze można ujrzeć nawet zarysy Krakowa! Wspomnieliśmy już o najwyższej górze w naszym kraju. Na uwagę i chwilę chwały zasługuje także Wodospad Siklawa, który jest największym wodospadem w Polsce! Jego wysokość wynosi około siedemdziesiąt metrów. Turyści uwielbiają to niezwykle magiczne, zachwycające, a nawet nieco tajemnicze miejsce, w którym krystaliczne strugi wody spływają po skalistych skałach, tworząc prawdziwie bajkowy widok. Zaledwie kilka kilometrów stąd znajduje się trzystumetrowy szlak prowadzący do Doliny Pięciu Stawów. To niezwykle magiczne miejsce, w którym zadziwiająco głębokie jeziorka roztaczają się u podnóża najwyższych gór. Trudno opisać ich piękno słowami. To po prostu trzeba zobaczyć! Niezwykle przepiękny widokowo, ale także bardzo trudny i niebezpieczny jest szlak w Tatrach Wysokich – Orla Perć. To nie lada gratka dla miłośników górskich wspinaczek. Cały rejon tatrzański to niezwykłe miejsce. Wielkość gór, a także głębokość stawów potrafią wywołać zawrót głowy. Nic więc dziwnego, że turyści pokochali to miejsce, które całkowicie skradło ich serce. Specjalnie dla nich powstała nowoczesna i urozmaicona baza noclegowa. Wyjątkowo spokojna i klimatyczna, a jednocześnie rozbudowana i nowocześnie wyposażona jest infrastruktura noclegowa w Kościelisku [lista noclegowa: ]. Goście w szczególności chwalą sobie miejscowe agroturystyki, wille wczasowe i pensjonaty. To, co najbardziej podoba się turystom to nie tylko przytulne wnętrza, miła obsługa, smaczne regionalne dania, niskie ceny, ale cudowny widok gór, który roztacza się z pokoju lub balkonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>