Bieszczady – w górach na krańcu Polski

Bieszczady cieszą się ciągle popularnością jako miejsce wypoczynku. Ze względu na bogatą i ciekawą bazę noclegową dostępną dla całych rodzin, które pragną w spokoju, z dala od tłumów spędzić wymarzony urlop są miejscem idealnym. Góry te, jak żadne inne nadają się na wędrówki, a swym urokiem nie ustępują innym pasmom polskich gór, takim jak Tatry czy Pieniny.

Aktywny wypoczynek na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i w okolicach zapewnić nam może własna fantazja i zasobność portfela. Dużą popularnością cieszą się wędrówki w poznawaniu Bieszczad konno. Z Wołosatego, Ustrzyk Górnych czy Tarnawy Niżnej możemy wyruszyć na takie wyprawy, odpowiednio wcześniej organizując sobie taką formę aktywności, bowiem w okolicach nie brakuje stadnin, które mają ofertę „wczasów w siodle”. Inna formą rozrywki mogą być przejażdżki samochodami terenowymi, które organizowane są np. w Lutowiskach i Dwerniczkach. Najtwardsi turyści, mogą zdecydować się na wycieczki przyrodnicze połączone z obserwacją dzikich zwierząt lub ptaków. Coraz większą popularnością cieszą się kilkudniowe plenery fotograficzne w Bieszczadach, terenowe wycieczki rowerowe, które pozwalają poznać okoliczne miejscowości i przede wszystkim liczne skarby architektury drewnianej – cerkwie.

Bieszczady jako miejsce noclegu i wypoczynku na pewno nikogo nie rozczarują. Przed przyjazdem w te okolice należy wcześniej zarezerwować noclegi. Można to zrobić w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „noclegi Bieszczady”. Na ekranie monitora pojawi się wiele wyników i ofert, spośród których można wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce do spania. Znaleźć tu można liczne hostele, pensjonaty, kwatery prywatne, a nawet agroturystyki. Każdy z pewnością wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>