Atrakcje Karwi i okolic

Położona z jednej strony niedaleko Jastrzębiej Góry i Władysławowa, a z drugiej Dębek – Karwia poszczycić się może 3-kilometrową plażą. Dokoła nie brakuje też wartych odwiedzenia atrakcji. Jest ona właściwie w całości miejscowością wypoczynkową, większość zabudowy stanowi baza noclegowa dla wczasowiczów. Jeżeli chodzi o noclegi, Karwia oferuje zróżnicowane ceny i możliwości – pokoje gościnne w prywatnych kwaterach, wille, pensjonaty, ośrodki wczasowe. Oprócz plaży znajduje się tutaj także przystań rybacka, a tej towarzyszą oczywiście również i smażalnie, gdzie można skosztować świeżych ryb. Oferta gastronomiczna obejmuje również restauracje z tradycyjnym jadłem i bary. W samej miejscowości zobaczyć można pozostałości zabudowy sprzed II wojny światowej, m. in. budynki dawnej szkoły i jej zaplecza gospodarczego z roku 1892 przy ul. Wojska Polskiego czy murowaną przydrożną kapliczkę przy ul. 12 Marca.

Ciekawe zabytki i obiekty kulturowe zobaczyć można też w sąsiednich miejscowościach. Na południe od Karwi znajduje się rezerwat przyrodniczy Bielawskie Błota. Został on założony ze względu na rzadkie gatunki roślin, jednak spotkać tutaj można tez wiele ptaków różnych gatunków. We wrześniu podziwiać można łąki torfowe porośnięte kobiercem kwitnących wrzosów. Przy czym zaleca się zachowanie ostrożności przez turystów, by nie zaprószyć ognia, gdyż pożary w tym rejonie trwać potrafią wiele dni.

Na osoby, które mają ochotę pozwiedzać okolicę, w pobliżu czeka Zamek w Krokowej, którego część można zwiedzać w grupie, z przewodnikiem, znajduje się tutaj natomiast też hotel i restauracja. W sąsiadującej z głównym gmachem zamkowym dawnej karczmie mieści się Muzeum Regionalne, pokazujące bogatą i złożoną historię grup, które zamieszkiwały niegdyś wspólnie ten region, tworząc jego kulturę i rozwój gospodarczy: Polaków, Niemców, Kaszubów i Holendrów. Warto zobaczyć również piękny kościół p. w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Niedaleko znajduje się podobnie zagospodarowany na potrzeby turystów i organizację imprez pałac w Kłaninie. Odwiedzić również należy Żarnowiec, gdzie oprócz niedokończonej nigdy nieuruchomionej elektrowni atomowej, naszym oczom ukarzą się znacznie starsze historyczne obiekty, jak cysterski zespół klasztorny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>